kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Makijaż kobiety puszystej
2007/11/3 22:20:00

Wszystkie doskonale wiemy, że makijaż powinien być dostosowany przede wszystkim do naszego wieku, a także do sytuacji, w jakiej w nim występujemy. Wizażystki radzą jednak, aby przy malowaniu wziąć pod uwagę także naszą wagę, a dokładniej fakt, że przy niewielkiej nawet nadwadze twarz jest zazwyczaj okrągła, pełna i wymaga makijażu, który będzie także kamuflażem.


Osoby z nadwagą często mają tłustą cerę, ale za to mniej widać u nich zmarszczki, spokojnie mogą więc zastąpić podkład liftingujący – matującym, najlepiej w koloru nieco ciemniejszym od skóry. Ale uwaga: zbyt ciemny podkład dodaje lat, wybierzmy więc kosmetyk ciemniejszy od naturalnego koloru naszej skóry najwyżej o pół tonu.

Kolejny krok to modelowanie twarzy. Najłatwiej jest wykonać je przy pomocy pudru brązującego, którym pokrywamy boki twarzy i podbródek. Możemy także zastosować prosty trick „wyszczuplający” makijażystek i rozjaśnić miejsce pod okiem oraz dołek między ustami a brodą bardzo jasnym pudrem.

Oczy możemy podkreślić makijażem dość wyraźnym, ale wykonanym cieniami pastelowymi i matowymi.

Usta, jeżeli są pełne, malujemy szminką w mocnym, nasyconym kolorze, co odwróci uwagę od pełnej twarzy.


()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: makijaż, nadwaga, otyłość


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »