kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Fryzury karnawałowe 2009
2009/1/16 0:10:00

Karnawał 2009 - ten sezon to odejście od tzw. artystycznego nieładu i powrót starannych, choć również interesujących upięć nawiązujących do antycznych, greckich piękności.

Zamiast opasek i gumek wykorzystywane są włosy. Bardzo modne będą też duże dekoracje we włosach i upięciach. Koki - precyzyjnie upięte, ale w finezyjny sposób. Mniej ważne staje się czy efekt zrobiony jest tylko z naturalnych włosów. Modne stają się zatem dołączone włosy sztuczne, oczywiście kolorystyką i efektem zbliżone do naturalnych.

fot. Dariusz SenkowskiBardzo modnym upięciem wciąż święcącym triumfy jest stylizacja na Amy Winehouse (angielska wokalistka soul). Ona sama odwołała się do lat 60 i koków typu „ul" (czyli bardzo wysoko uniesione włosy na czubku głowy).

Fryzury są bardzo awangardowe i retro zarazem. We włosach pojawiają się też apaszki i chusty, nawiązujące do ery hippie i punk oraz mocne i kolorowe dodatki biżuteryjne. Tego typu upięcia świetnie odnajdują się w modzie ślubnej. Tu króluje gładkość, naturalność, połysk i delikatna biżuteria. Fryzury cechuje zaczesanie włosów do tyłu oraz upięcie formy minimalistycznej na czubku głowy i na karku. Formy przedstawiają modny a zarazem nowatorski kształt. Są gładkie i proste, wzbogacone ozdobą biżuteryjną równie modną w tym sezonie. Blond miodowy oraz jasny blond zimny to najmodniejsze kolory tego sezonu.






fot. Dariusz Senkowski


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: fryzura karnawałowa, fyzura, karnawał, karnawał 2009, koki, upięcia


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »