kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Makijaż permanentny
2007/3/28 1:30:00

Makijaż, który codziennie wygląda świeżo, nigdy się nie rozmazuje, nie wymaga poświęcania mu czasu i utrzymuje się 4-5 lat? To właśnie makijaż permanentny.

Zabieg ten polega na wprowadzeniu barwnika w głębsze warstwy naskórka. Głównym celem nie jest stworzenie całego makijażu, ale poprawienie wyglądu twarzy poprzez podkreślenie oczu, brwi lub ust. Z upływem lat dochodzi do stopniowego rozjaśnienia barwnika, średnio 20% rocznie.

Makijaż permanentny jest często wykorzystywany przez osoby prowadzące aktywny tryb życia. Można z nim pływać, biegać, uprawiać różnego rodzaju sporty - nigdy się nie rozmaże, zawsze będzie wyglądał idealnie.

Wkład do aparatu jest indywidualnie przeznaczony dla każdego klienta, sterylnie zamknięty. Przed przystąpieniem do zabiegu, miejsce gdzie wykonywany jest makijaż permanentny, jest znieczulane - w przypadku oczu stosowana jest maść znieczulająca, w przypadku ust wykonywane jest znieczulenie stomatologiczne. Zabieg trwa od 20 min. do 1,5 godz.

Już następnego dnia po zabiegu można się śmiało pokazać w pracy, pod warunkiem, że nie będzie nam przeszkadzać intensywne zabarwienie ust. W 4-5 dni po zabiegu zabarwienie blednie o 50% natężenia wyjściowego, dlatego nie należy się niepokoić tym, że bezpośrednio po zabiegu zabarwienie jest wyjątkowo intensywne. W niektórych przypadkach wskazana jest korekta po upływie miesiąca, gdyż pigment może nierównomiernie się wchłonąć. Korekta wliczona jest w cenę zabiegu.


()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: makijaż, makijaż permanentny, oczy, tatuaż, usta


 


 


 

Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »