kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Przedłużanie rzęs
2008/9/10 1:30:00

Z zazdrością spoglądamy na gwiazdy, które zniewalają trzepotem pięknych, naturalnych, długich i gęstych rzęs. Czy jednak na pewno naturalnych? A może istnieją jakieś współczesne sztuczki, które wspomagają nie zawsze hojnie obdarowującą nas naturę?

Salony kosmetyczne i domowe sposoby to prawdziwa kopalnia dobrych pomysłów na uzyskanie uwodzicielskiego efektu długich, gęstych rzęs. Nie od dziś stosujemy drogie odżywki , farbujemy rzęsy, a nawet decydujemy się na … trwałą. Wszystkie te zabiegi osłabiają włoski rzęs i nie dają pożądanego efektu. Podobnie jak sztuczne rzęsy.

Na szczęście z pomocą idzie nam nowoczesna technologia. Od niedawna zabieg przedłużania rzęs dostępny jest nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd, ale także inwestujących w swój wygląd Polek.
Zabieg ten różni się od przyklejania sztucznych rzęs. Jest to działanie semipermanentne, czyli półtrwałe. Do naszych rzęs przyklejane są sztuczne, które odpadają wraz z naszą naturalną rzęsą, po ok. 100 dniach – taka jest bowiem żywotność włosków wokół oka. Ważnym aspektem jest to, że włókienka zostaną dokładnie dopasowane do rzęs, z uwzględnieniem naturalnego kształtu, grubości i rozmiaru oryginalnej rzęsy. Każda rzęska przyklejona jest osobno i nawet wprawne oko nie zauważy momentu sklejenia natury z włóknem.
Najbardziej popularne jest doklejanie naturalnych, czarnych lub brązowych rzęs. To jednak nie wszystko. Dla kobiet lubiących ekstrawagancję są rzęsy w niemalże wszystkich kolorach tęczy: niebieskie, czerwone, zielone, a nawet różowe, fioletowe, cytrynowe i pomarańczowe. Naszą decyzją pozostaje też długość doklejonej rzęsy – od dyskretnych 6 mm do niesamowitej długości 1,7 cm. Do tego dobierana jest grubość i podwinięcie – od naturalnego do mocniej skręconego.

Włókienka dobierane są tak, by oddać wiernie kształt naturalnej linii rzęs.
Dodatkowym plusem jest to, że takich rzęs nie trzeba już malować – wyglądają perfekcyjnie o każdej porze dnia i przy każdej czynności – w basenie czy podczas letnich wakacji nad morzem, a nawet podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Dla miłośniczek błyskotek ciekawostka – kryształki Swarovski – we wszystkich możliwych kolorach. Taki brylancik przyczepiany jest u nasady rzęs i przykuwa spojrzenia.
Po zabiegu przedłużania rzęs potrzebna jest już tylko ich pielęgnacja. Raz w tygodniu nakładamy powłokę nabłyszczająco – ochronną, która uszczelnia połączenia rzęs, chroni je przed wodą, przez co przedłuża ich trwałość. Po zabiegu nie musimy malować rzęs, tym samym odpada nam wieczorne zmywanie tuszu.
„Zabieg doklejania rzęs trwa ok. 90 – 150 min, a uzupełnienia ok. 45-90minut. Jest całkowicie bezbolesny.” – dodaje Aleksandra Świeboda z Essenca.()
Oprac: Aleksandra Dudzisz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: makijaż, oczy, przedłużanie rzęs, rzęsy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»