kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kolorowa wiosna na głowie
2007/3/14 14:40:00

Wiosna to ta pora roku, kiedy większość z nas postanawia „zrobić coś z głową”, a najczęściej owo „zrobienie” to zmiana koloru włosów. Przygrzewające coraz mocniej słońce uwidacznia spustoszenia, jakich na naszej głowie dokonała zima: włosy są matowe, jakby wyblakłe, często z brzydkimi odrostami.


Fachową koloryzację najlepiej wykona fryzjer, jednak wybór farb, pianek i szamponów koloryzujących dostępnych w sklepach może wywołać prawdziwy zawrót – nomen omen – głowy i spowoduje, że część z nas postanowi sama pobawić się we fryzjera i z blondynki stać się brunetką (lub odwrotnie).

Skutki domowego farbowania bywają różne - czasem bardzo zaskakujące, bo osiągnięty przez nas kolor nijak nie przypomina tego, jaki widnieje na opakowaniu z farbą. Aby więc uniknąć tego rodzaju rozczarowań pamiętajmy o zachowaniu kilku podstawowych zasad domowego farbowania:

Wybierz odpowiedni preparat. Na sklepowych półkach znajdziemy różne środki przeznaczone do koloryzacji włosów: od najmniej trwałych pianek (kolor utrzymuje się tylko do pierwszego mycia), poprzez szampony koloryzujące (wytrzymujące kilka myć) po najbardziej trwale koloryzujące farby (kolor „schodzi” wraz ze wzrostem włosów). W zależności od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć wybierzmy odpowiedni preparat: jeżeli chcemy jednorazowo zaszaleć z jakimś ekstrawaganckim kolorem wybierzmy piankę, jeżeli natomiast ma to być kolor „na dłużej” najlepsza będzie dobra farba.

Dobierz odpowiedni odcień. Większość farb jest w stanie zmienić nasz naturalny kolor włosów najwyżej o dwa – trzy tony, jeżeli więc jesteś brunetką, nie licz na to, że podczas jednego farbowania rozjaśnisz swoje włosy na jasny blond. Obecnie większość producentów zamieszcza na opakowaniach informację do jakich włosów jest przeznaczony dany preparat i jakich zmian w kolorze możemy się spodziewać.

Pamiętajmy także o dobieraniu odcienia farby do swojej karnacji i barwy oczu: osoby, których skóra ma jasny, różowy odcień, a ich oczy są niebieskie lub niebiesko – szare, powinny wybierać barwy chłodne, popielate i platynowe, natomiast panie o cerze oliwkowej, złocistej lub opalonej i brązowych lub orzechowych oczach najlepiej będą wyglądać w odcieniach ciepłych, rudych lub czerwonych.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: farba, farbowanie, fryzura, pasemka, szampon, włosy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»