kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

Kolorowa wiosna na głowie
2007/3/14 14:40:00


Dokładnie przeczytaj ulotkę i stosuj się do zaleceń producenta. Częstym błędem popełnianym przez panie farbujące włosy jest przedłużanie lub skracanie czasu trzymania farby na włosach. Jeżeli zmyjemy preparat przed upływem wymaganego czasu kolor może okazać się nietrwały, a w przypadku rozjaśniania włosów bardziej będzie przypominał zupę marchewkową niż oczekiwany przez nas piękny złoty blond. Równie niekorzystne jest przetrzymywanie farby dłużej, niż to jest zalecane: kolor wcale nie będzie trwalszy, a może to spowodować podrażnienie skóry głowy lub (rzadko, bo farby naprawdę są coraz lepsze) uszkodzenia włosów.

Na ulotce znajdziesz dokładny sposób postępowania w przypadku farbowania zarówno całych włosów, jak i odrostów. Zamieszczona jest tu także informacja o tym, czy włosy przed farbowaniem powinny być mokre, czy suche. To bardzo istotne wskazówki wpływające na końcowy efekt farbowania, więc bezwzględnie powinnyśmy się do nich stosować.

Przygotuj skórę do farbowania. Tak, tak, to nie żart: skóra ma przecież bezpośredni kontakt z farbą, należy więc odpowiednio ją przygotować. Przed farbowaniem należy wykonać tzw. test uczuleniowy czyli posmarować farbą skórę za uchem i odczekać około 48 godzin: jeśli w tym czasie nie pojawi się zaczerwienienie, swędzenie lub pieczenie, możemy spokojnie przystąpić do farbowania. Bezpośrednio przed nałożeniem preparatu na włosy dobrze jest posmarować skórę tuż przy nasadzie włosów jakimś tłustym kremem: zapobiegnie to zafarbowaniu skóry głowy (dotyczy to zwłaszcza farbowania włosów ciemnymi odcieniami).

Pielęgnacja po farbowaniu. Jeśli już uda nam się uzyskać na swoich włosach dokładnie taki kolor, o jakim marzyłyśmy, z pewnością będziemy chciały jak najdłużej go zatrzymać. Pamiętajmy więc o nałożeniu tuż po farbowaniu specjalnej odżywki (najczęściej jest ona dołączona do opakowania z farbą), która zamknie łuski włosów otwartych podczas farbowania i sprawi, że kolor będzie trwalszy, a włosy błyszczące i miękkie. Używajmy także szamponów i balsamów przeznaczonych specjalnie do włosów farbowanych – nie tylko poprawiają one kondycję włosów, ale także chronią ich kolor przed wyblaknięciem.

Strony: [1] [2]

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: farba, farbowanie, fryzura, pasemka, szampon, włosy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»